Szkolenia Motocyklowe (Kurs prawa jazdy)

Kurs prawa jazdy na motocykl to tak naprawdę dopiero początek przygody z “dwoma kółkami” na całe życie. Większość z osób, które decydują się na uzyskanie prawa jazdy na motocykl traktuje owe “dwa kółka” nie tylko jako środek transportu, ale przede wszystkim jako formę aktywnego spędzania wolnego czasu. Motocykl ma dawać im radość i poczucie wolności. Tym bardziej warto tę niesamowitą przygodę rozpocząć tak, aby później samodzielna jazda była bezpieczna i sprawiała dużo frajdy, dawała możliwość zapanowania nad maszyną, a nie była walką o życie i o utrzymanie się na Motocyklu. Umiejętności wyniesione z naszego szkolenia będą przydatne na codzień oraz pomogą Wam zapobiec wielu nieprzyjemnym i niejasnym dla Was sytuacjom.

Dlaczego kurs prawa jazdy warto rozpocząć z nami?

Przeczytaj dokładnie ten wpis, jeżeli chcesz wiedzieć, jak dokładnie przebiega kurs prawa jazdy w naszej Szkole Nauki Jazdy.

Nasza kadra i szkolenie

  • doświadczona kadra instruktorów. Szkolenie prowadzi kadra doświadczonych Instruktorów – ludzi z Pasją i Miłością do Motocykli. Wszyscy są czynnymi motocyklistami – jeździmy na codzień na naszych motocyklach, regularnie doskonalimy swoje umiejętności na torach wyścigowych, w grząskim błocie, a zimą jeździmy na małych motocyklach PitBike pod dachem. Dla nas sezon się nie kończy, bo kochamy to, co robimy.
    Co najważniejsze, wszyscy nasi instruktorzy znają się nie tylko na tym jak jeździć na motocyklu, ale i jak nauczyć Cię tej wbrew pozorom niełatwej sztuki. Nasza ekipa co roku szkoli ponad 150 nowych kierowców “dwóch kólek” oraz kilkadziesiąt osób w ramach zajęć dodatkowych.
  • szkolimy z wykorzystaniem najnowszej technologii. Posiadamy system pomiaru prędkości na poszczególnych zadaniach – działający dokładnie tak, jak na egzaminie w WORD. Do komunikacji, używamy urządzeń Stereo najwyższej klasy – firmy Midland ® tak, aby mieć pełen komfort oraz możliwośc bezpiecznego szkolenia. Ucząc się w naszej szkole masz pewność, że spełnisz kryteria egzaminacyjne. Nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że Egzaminator mierzy prędkość zadań na egzaminie na prawo jazdy.
  • czas trwania jazd / szkolenia. Bardzo staramy się być punktualni. Dbamy o to, aby jazdy zaczynały się i kończyły punktualnie. Oczywiście czasem zdarzają się nam niewielkie spóźnienia wynikające chociażby z tego, że utkniemy z innym Kursantem w korku. Wówczas oczywiście nadrabiamy stracony czas przy najbliższej okazji. U nas nic nie ginie 🙂 Nie skracamy czasu jazd Kursantom, gdyż jest to OSZUSTWO.
  • za kursantem samochodem czy motocyklem. Nasi Instruktorzy jeżdżą za Kursantami motocyklami, czasami zdaża się też jazda samochodami. Wszystko zależy od warunków i możliwości logistycznych. Twierdzenia, że rodzaj pojazdu jadącego za Kursantem ma bezpośredni wpływ na jakość szkolenia w naszej ocenie jest błędne. Ważne jest, aby Instruktor był specjalistą i miał odpowiednie miejsce pracy. To przekłada się wprost na jakość.

Nasze pojazdy, stroje oraz plac manewrowy

  • różne motocykle oraz możliwośc podstawienia ich na egzamin. W taborze naszej szkoły mamy gamę motocykli od 125 do 600 ccm. Zawsze dostosowujemy rozmiar motocykla do etapu szkolenia i umiejętności Kursanta. Dajemy również możliwość zdawania egzaminu na motocyklach, którymi prowadzone było szkolenie.
  • dbamy o bezpieczeństwo – kaski, kurtki, rękawice. Nie pozwalamy na to, aby Kursant jeździł w stroju nieodpowiednim do jazdy na motocyklu. Każdy z Kursantów naszej szkoły może korzystać z kasków ochronnych, rękawic, ochraniaczy, odzieży przeciwdeszczowej. Dysponujemy pełną rozmiarówką kasków. Wymagamy, aby każdy Kursant miał w czasie jazd długie spodnie. To bardzo ważne, jeżeli nie chcesz zostawiać skóry na asfalcie.
  • plac manewrowy wydzielony z ruchu. Wszystkie zadania egzaminacyjne wykonujemy na placu manewrowym. Plac jest ogrodzony i wyłączony z ruchu innych pojazdów niż szkoleniowe. Mamy wystarczająco dużo miejsca aby rozpędzić motocykl do wymaganych 50 km/h przy omijaniu przeszkody i bezpiecznie wyhamować. Wykonywanie ćwiczeń zawsze nadzoruje Instruktor, który zawsze jest do dyspozycji Kursanta.
  • możliwość szkolenia na motocyklach PitBike oraz wspólne wyjazdy na tor. Dajemy również możliwość wypożyczenia od nas motocykli na tor lub na wszelkiego rodzaju wypady motocyklowe. Dla naszych kursantów specjalne ceny 🙂